Перейти до основного вмісту

Громадські слухання «Звіт щодо оцінки впливу на оточуюче середовище будівництво та експлуатація вітрових електростанцій «ДТЕК Тилигульська вітроелектростанція»

10 вересня 2019

Категорія: Новини

Перегляди: 7

              Установа «АМР Коблівської ОТГ» прийняла участь в громадських слуханнях «Звіт щодо оцінки впливу на оточуюче середовище будівництво та експлуатація вітрових електростанцій «ДТЕК Тилігульська вітроелектростанція» потужністю 500 МВт (ВЕС-1) за межами населених пунктів в межах територій Анатоліївської, Краснопільської й Ташинської сільських рад Березанського району Миколаївської області» та ВЕС-2 потужністю 65 МВт в межах території Ташинської сільської ради».
Вищезазначені інвестиційні проекти з розвитку потужностей альтернативної електроенергії будуть реалізовуватися на території наших сусідів – Анатоліївської, Краснопільської та Ташинської сільських рад Березанського району Миколаївської області.

.
Представник від Коблівської ОТГ – «Агенція місцевого розвитку Коблівської ОТГ» в особі її керівника Киливника Володимира Петровича, під час виступу нагадав присутнім на слуханнях представникам громадськості , місцевої та районної влади про те, що в цьому залі був затверджений План перспективного розвитку Березанського району до 2020 року. Згідно цього плану Коблівська ОТГ здійснює реалізацію проекту щодо сталого розвитку своєї території – «Курорт Коблево». Даний проект потребує додаткових енергетичних потужностей, і тому проект ДТЕК щодо розміщення ВЕС-1 та ВЕС-2 в повному обсязі зможе їх забезпечити.
З метою зменшення екологічного навантаження під час реалізації будівництва ВЕС на оточуюче довкілля, було запропоновано розташувати будівельні потужності підрядних організацій в с.Ново-Федорівка. Це надасть можливість підряднику з більшою рентабельністю виробити 300 тис. м3 бетону для будівництва фундаментів ВЕС, а також додатково для будівництва цементно-бетонних доріг від Ташино-Краснопілля-Анатоліївка-Бесарабка-Українка-Виноградне-Коблеве.
«Агенція місцевого розвитку Коблівської ОТГ» готова провести роботу щодо об’єднання цих сільських рад в вищезазначених питаннях, шляхом підготовки та заключення угод про міжмуніципальну співпрацю, а з представниками бізнесу у форматі державно-приватного партнерства.

..
Представникам двох ландшафтних парків «Тилігульській» Одеської та Миколаївської областей, які також були присутні на цих громадських слуханнях, було запропоновано об’єднати зусилля в питаннях організації на території парків екологічного туризму, сприяти розвитку прибережного каботажного пасажирсько-туристичного руху між селами Коблеве, Виноградне, Українка, Анатоліївка, Ташино та Прогресівка в літній період з облаштуванням відповідних причальних/пірсових споруд.
Представники бувшого Міністерства екології України, як організатори вищезазначених громадських слухань, вели фіксацію всіх пропозицій та очікують на нові пропозиції до 25 вересня поточного року.
Представник «Агенції місцевого розвитку Коблівської ОТГ» нагадав присутнім про те, що в рамках децентралізації деякі сільські ради, які розташовані вздовж Тилигульського лиману, а саме Анатоліївська с/рада по перспективному плану об’єднуються з Коблівською ОТГ.

Володимир Киливник,

Голова правління
Установи «Агенція місцевого розвитку Коблівської ОТГ»

 

 

 

Наші проекти