Перейти до основного вмісту

Міжмуніципальне співробітництво

10 вересня 2019

Категорія: Новини

Перегляди: 5

          Міжмуніципальне співробітництво: як ОТГ Миколаївщини можуть співпрацювати та економити бюджети?

Установа "Агенція місцевого розвитку Коблівської ОТГ" взяла участь в обговоренні питання можливості розвитку міжмуніципального співробітництва, яке було організоване  29 серпня 2019 року Миколаївським Центром  розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«Реформа децентралізації створила можливості для об’єднання зусиль територіальних громад з метою отримання розширеного кола повноважень, додаткового фінансового ресурсу та нового рівня відповідальності. Спільними зусиллями громади почали ремонтувати дороги, утеплювати дитячі садочки, освітлювати вулиці, проводити водогони та водовідведення. Міжмуніципальне співробітництво – відмінна нагода налагодити комунікацію з іншими ОТГ та зекономити кошти» - коментує директор Миколаївського ЦРМС Валентин Бойко.                

«Інструмент міжмуніципального співробітництва ОТГ застосовують дедалі частіше. Якщо проаналізувати кількість укладених договорів з 2014 року по всій Україні, то спостерігаємо динаміку: протягом 2014 року – 2 договори, 2015 – 30 договорів, 2016 – 37 договорів, 2017 – 57 договорів, 2018 – 193 договори, 2019 року – 154 договорів (станом на 31.07.2019 року). Всього в реєстрі Мінрегіону зареєстровано 450 договорів» - підкреслив спікер заходу, радник з питань децентралізації Олег Ільницький.

За його словами, в Миколаївській області зареєстровано два договори про міжмуніципальне співробітництво - між Первомайською міською радою та Кам’яномостівською ОТГ у сфері вивозу сміття, Первомайською міською радою та Кінецьпільською сільською радою в рамках будівництва водогону. Найбільш популярними сферами реалізації проектів співробітництва громад є питання поводження з твердими побутовими відходами, фінансування позашкільної освіти, надання соціальних та адміністративних послуг, утримання інклюзивно-ресурсних центрів тощо.

     Установа "АМР Коблівської ОТГ" працює над питанням впровадження міжмуніципального співробітництва з різними громадами , в тому числі і Миколаївської області.

.

..

...

Наші проекти