Перейти до основного вмісту

Візит до Коблівської ОТГ представників громад Луганської і Черкаської областей

16 вересня 2019

Категорія: Новини

Перегляди: 1

                   Візит представників громад Луганської і Черкаської областей був присвячений вивченню досвіду Коблівської ОТГ у сфері розвитку туризму, в тому числі сільського, організованого, а також створенню агротуристичних кластерів.
За словами Світлана Талоха, секретаря сільської ради, громада старається використовувати всі свої ресурси та можливості для активізації такої специфічної галузі економіки, як туризм.
Заступник голови 'Агенції місцевого розвитку Коблівської ОТГ' Serhii Fedosieiev ознайомив присутніх з перспективами створення агротуристичного кластеру. Його мета - залучити інвестиції та сприяти розвитку Коблівської ОТГ та громад, що виявлять бажання приєднатися до нього. Головною ж проблемою на сьогодні є саме створення зв'язків між виробниками та постачальниками продукції і її споживачами (надавачами туристичних послуг), а також налагодження можливості цілорічного надання туристичних послуг.
В Рибаківському старостинському окрузі активно працюють над розвитком сільського туризму. Так в маленьких приморських селах більшість домогосподарств вже приймають або готові приймати до себе туристів, надавати їм супутні послуги. Крім того, для цього вроде є інфраструктура - амбулаторія сімейної медицини, що має сучасне обладнання, відремонтований водопровід, а, саме головне - бажання людей працювати на покращення свого добробуту.
В с. Виноградому ознайомилися із співпрацею в рамках державно - приватного партнерства між великим роботодавцем (ПАТ 'Коблеве') та Коблівською ОТГ, на землях якої воно розташоване. Головна задача партнерства - враховувати інтереси всіх задіяних сторін. На цьому шляху іноді виникають непорозуміння, адже інтереси бізнесу, влади та громадян різні, проте вони долаються.
В ході візиту наші колеги з інших областей задавали багато запитань і зі сфер, що напряму не пов'язані з розвитком туризму: тут і освіта, і медицина, і земельні питання та питання поводження з ТПВ. Особливу цікавість вызвала інформація про власну пожежну команду, що утримується на балансі ОТГ, забезпечує обслуговування всієї території і завжди готова допомогти іншим громадами при виникненні небезпечних ситуацій.
За словами Бориса Червонного, заступника голови Агенції регіонального розвитку Луганської області, його увагу привернула робота Агенції місцевого розвитку Коблівської ОТГ саме в питаннях організації співпраці бізнесу і влади, і ті інструменти, що їх використовуючи.
Вакуленко Надія, начальник відділу економіки Михайлівської ОТГ (Черкаська область) звернула увагу на досвід організації системи освіти в громаді і розказала про власний досвід у цій сфері.
У цілому, навчальний візит показав, що проведення таких заходів Програмою #ULEADwithEurope сприяє не тільки обміну досвідом, але й згуртовує Україну! Зі свого боку Миколаївський ЦРМС докладає всіх зусиль для розвитку Миколаївщини!

.

и

 

ссю..

 

...

 

Наші проекти